Co to je Rekuperace ?

Lifebreath

Rekuperace znamená znovu – využití. V případě našich rodinných domů se to týká výměny vzduchu v domě a úspory za teplo, za které jste již jednou zaplatili.

Montované nízkoenergetické rodinné domy od firmy DK LIGNUM, spol. s r.o. jsou mimořádně utěsněné a proto je důležité větrání. Pokud nevyžíváte rekuperaci, je nutné větrat okny a celý nízkoenergetický efekt domu je vlastně k ničemu.

Díky systému rekuperace je v nových moderních domech možné dosáhnout úžasných hodnot.

Rekuperační jednotka má v sobě tepelný výměník s lamelami, které jsou průchozí jen v jednom směru. Již spotřebovaný teplý vzduch předá ve výměníku svou energii a čerstvě nasátý vzduch, který je přiváděn do domu přes výměník opět tuto energii získává. Toto je jednoduché vysvětlení principu rekuperace. Ale POZOR ! Rekuperací se nedá topit. K tomu slouží teplovzdušné vytápění s rekuperací. Díky tomuto systému zaplatíte za teplo výrazně méně, než Vaši sousedé, kteří nedali na rady odborníků, nebo neměli možnost získat tyto cenné informace.

více informací o teplovzdušném vytápění s rekuperací…►
leták, rekuperace  LIFEBREATH…►

Tepelná pohoda v domě:

 • Instalací rekuperačního a teplovzdušného systému ve Vašem domě získáte optimální pohodu v krutých mrazech i nejparnějším létě s minimálními náklady na energii.
 • V oblasti prodeje, montáží a servisu klimatizačních jednotek spolupracujeme s profesionály v oboru a vždy Vám nabídneme nejoptimálnější řešení pro Váš dům.
 • Do každého našeho nízkoenergetické domu doporučujeme všem zákazníkům teplovzdušné vytápění domu s rekuperací tepla, centrální klimatizaci, aktivní zvlhčování, filtraci a vůbec vše, co souvisí s kvalitou mikroklimatu uvnitř domu.
 • Rekuperační zařízení vám vytvoří téměř bezprašné prostředí v domě. Prach, který vzniká v domě, je aktivně odlučován do prachového filtru.
 • Při nucené ventilaci nevzniká žádný průvan.
 • Námi instalované zařízení, kde zdrojem tepla je tepelné čerpadlo, je po stránce provozních nákladů bezkonkurenčně nejlevnější. Vzhledem k tomu, že ceny těchto technologií šly v posledních několika letech výrazně dolů, je návratnost celého systému jen za 5 - 7 let.

Ideální řešení pro váš dům od firmy Samsung:

klimatizace, rekuperace a teplovzdušné vytápění !

Připravili jsme pro vás jedinečné zařízení od firmy SAMSUNG !

Teplovzdušné vytápění, centrální klimatizace celého domu, rekuperace tepla a ohřev TUV tepelným čerpadlem. To vše je ovládáno jediným ovladačem. Toto jedinečné zařízení zaručuje naprosto bezkonkurenčně nejnižší možné provozní náklady vašeho domu. Kompletní zařízení můžeme nainstalovat do všech domu od firmy DK LIGNUM, spol. s r.o.

Kvalita a cena zařízení

 • Každému zájemci vždy odborně vysvětlíme funkčnost celého systému a pozveme ho na prohlídku již nainstalovaného funkčního zařízení.
 • Předložíme předběžnou cenovou nabídku s ohledem na systém, který je předmětem poptávky.
 • Nabízíme  nejmodernější technologii na trhu od firem SAMSUNG, FUJITSU a LIFEBREATH.
 • Předložená cena je vždy konečná, žádné vícepráce a prvotřídní kvalita.
 • V případě realizace celého systému je projektová dokumentace ZDARMA !

 

PICT1970
PICT1982
PICT2035a