Technologie

O dřevostavbách

Dřevo vždy patřilo mezi základní stavební materiály a určitě tomu tak bude i do budoucna. Žádná stavba, ani zděná se neobejde bez dřevěných prvků. Máme dřevo rádi, ale neumíme ho vždy správně využívat. V druhé polovině minulého století dokonce v naší společnosti převládal názor, že využití dřeva ve stavebnictví škodí přírodě. Dnes je zřejmé, že tomu tak není. Dřeva je dostatek a při jeho optimální těžbě nedochází k ničení přírody.

Ve vyspělém světě je podíl dřevostaveb výrazně větší než u nás. V severských státech, jako je Finsko, Norsko, Švédsko, ale i Kanada a USA  je podíl z celkové výstavby rodinných domů až 80 %. V sousedním Rakousku a Německu tento podíl staveb taky výrazně roste. Podle statistiky je to již více než 20 %. U nás je podle nejnovější statistiky podíl dřevostaveb z celkové výstavby kolem 5 %. Ale zájem o tyto stavby je stále větší. Především mladá generace preferuje tento moderní způsob výstavby.

Výroba a montáž

Výroba a montáž

Výroba domu:

Výroba jednotlivých částí domu se provádí ve výrobních halách. Tato výrobní technologie je zárukou vysoké kvality všech vyrobených dílů. Výroba probíhá v suchém a v čistém prostředí a na samotnou výrobu nemá vliv ani počasí. Ve výrobních halách se zhotovují obvodové stěny, stropy, příčky a připravují všechny další komponenty pro celou stavbu. Provádějí se zde i nátěry viditelných dřevěných prvků.

více fotografií,  montáž rodinného domu...►

Montáž domu:

Připravené jednotlivé díly domu se převezou kamionovou dopravou na místo stavby, kde se s pomocí jeřábu usazují na připravenou základovou desku. V průběhu 2-3 dnů je provedena hrubá montáž domu a může se dokončit vnější zateplení domu včetně konečné omítky. Současně probíhají veškeré práce v interiéru domu.

V případě, že součástí dodávky je komínové těleso, tak to se realizuje současně s hrubou stavbou. Začíná se stavět první den kolem poledne a následující den se komín dokončí.

Díky této technologii je montáž domu včetně všech řemeslných prací dokončena do jednoho měsíce. V případě, že pro konstrukci podlah je zvolena litá (betonová) podlaha, prodlužuje se dokončení domu na 3-4 měsíce, dle ročního období. Tento jediný mokrý proces v průběhu montáže může prodloužit dobu výstavby domu.

Nízká energetičnost

Nízkoenergetický konstrukční systém rodinných domů od firmy DK LIGNUM, spol. s r.o. Vám zaručuje výrazné úspory v nákladech na provoz domu. Již v základním konstrukčním provedení splňují rodinné domy DK LIGNUM, spol. s r.o. veškerá kritéria nízkoenergetických domů.

Zejména v dnešní době, kdy neustále rostou ceny všech energií je to dobrá zpráva pro všechny stavebníky, kteří se rozhodují postavit si vlastní dům.

Syndikovat obsah